The TL-SF1024D Fast Ethernet Switch provides you with a high-performance, low-cost, easy-to-use, seamless and standard upgrade to improve old network to 1000Mbps network. All 24 ports support auto MDI/MDIX, no need to worry about the cable type, simply plug and play. Moreover, with the innovative energy-efficient technology, the TL-SF1024D can save up to 75%* of the power consumption and 80% of the packaging material can be recycled, making it an eco-friendly solution for your business network.
Switch TP-Link TL-SF1024D, 24-Port RJ45 10/100Mbps Standard 13-inch steel case switch, 4.8Gbps Switching Capacity, Fanless, Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX
109,00 KM
* Izračun je informativnog karaktera i realizuje sa MKO Mikrofin. Potrebna minimalna dokumentacija Lična karta, CIPS i dokaz o primanjima (Zadnji ček od penzije ili 3 platne liste)
24 x 10Base-T/100Base-TX (Ethernet/Fast Ethernet), 24, Ethernet, Store and Forward, 100 Mbps
Nema na zalihi
Compare| Number of Ports | 24 x 10Base-T/100Base-TX (Ethernet/Fast Ethernet) |
|---|---|
| Total Number of Ports | 24 |
| Switching Protocol | Ethernet |
| Switching Method | Store and Forward |
| Data Bit Rate | 100 Mbps |
| MAC Address Table Size | 8K |
| Network/Transport Protocol | TCP/IP <br/>CSMA/CD |
| Networking Compliant Standards | IEEE 802.3 <br/>IEEE 802.3u <br/>IEEE 802.3x |
| Networking Features | Auto-Negotiation <br/>MDI/MDI-X switch |
| Device Location | External |
| Certifications | FCC, CE |
| Ethernet 10Base-T/100Base-TX Port Quantity | 24 |
| Ethernet 10Base-T/100Base-TX Port Connector Type | RJ-45 |
| Power Device Location | External |
| Maximum Input Frequency | 60 Hz |
| Maximum Input Voltage | 240 V |
| Minimum Input Frequency | 50 Hz |
| Minimum Input Voltage | 100 V |
| Depth (mm) | 180 mm |
| Height (mm) | 44 mm |
| Width (mm) | 294 mm |
| External Color | Black |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 40 °C |
| Maximum Operating Humidity | 90 % |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Minimum Operating Humidity | 10 % |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 36 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 1 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Packs in Box | 8 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 6935364021498 |
| Economic operator in EU / authorized representative | TP-LINK Deutschland GmbH |
| Postal address | Am Trippelsberg 100, 40589 Dusseldorf, Germany |
| Electronic address |



