TL-SF1024 24-port 10/100Mbps Ethernet Switch is designed for SOHO (Small Office/Home Office) or workgroup users. Rack-mount size metal case design combined with a safety certified internal power supply make the Switch the most robust product which is very cost-effective for less than 24 users environment. The plug-and-play and auto-negotiation capabilities allow the Switch to auto-detect its link partner (Ethernet adapter, for example) with the best speed. Each port provides full bandwidth (Maximum with 200Mbps in full duplex mode) without a traditional hub´s collision phenomenon downgrading the performance. All ports can be the uplink (cascade) port which is provided to link to another Switch for more ports expansion. Easy read LED indicators are supported for cable installation and normal operation diagnostics. The Switch can be used on desktop and rack-mount.
Switch TP-Link TL-SF1024, 24-Port RJ45 10/100Mbps Standard 19-inch rack-mountable steel case switch, 4.8Gbps Switching Capacity, Fanless, Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX
109,00 KM
* Izračun je informativnog karaktera i realizuje sa MKO Mikrofin. Potrebna minimalna dokumentacija Lična karta, CIPS i dokaz o primanjima (Zadnji ček od penzije ili 3 platne liste)
24 x 10Base-T/100Base-TX (Ethernet/Fast Ethernet), 24, Store and Forward, 8K, TCP/IP
CSMA/CD
Nema na zalihi
Compare| Number of Ports | 24 x 10Base-T/100Base-TX (Ethernet/Fast Ethernet) |
|---|---|
| Total Number of Ports | 24 |
| Switching Method | Store and Forward |
| MAC Address Table Size | 8K |
| Network/Transport Protocol | TCP/IP <br/>CSMA/CD |
| Data Transmission | Full Duplex |
| Networking Compliant Standards | IEEE 802.3 <br/>IEEE 802.3u <br/>IEEE 802.3x |
| Networking Features | MDI/MDI-X switch <br/>Unmanaged |
| Device Location | External |
| Mounting Capability | Desktop/Wallmount |
| Certifications | FCC, CE |
| Ethernet 10Base-T/100Base-TX Port Quantity | 24 |
| Ethernet 10Base-T/100Base-TX Port Connector Type | RJ-45 |
| Power Device Location | External |
| Maximum Input Frequency | 60 Hz |
| Minimum Input Frequency | 50 Hz |
| Dubina (mm) | 440 mm |
| Visina (mm) | 75 mm |
| Širina (mm) | 220 mm |
| Nominal Weight | 1.6 kg |
| Boja | Gray |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 40 °C |
| Maximum Operating Humidity | 90 % |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Minimum Operating Humidity | 10 % |
| Jamstvo u Hrvatskoj | Yes |
| Jamstveni rok (mjeseci) | 36 month(s) |
| Validacija jamstva | Serial Number |
| Dužina (mm) | 500 mm |
| Bruto težina (kg) | 2.2 kg |
| Količina u pakiranju | 1 |
| Količina u kutiji | 6 |
| Tip pakiranja | Retail |
| Economic operator in EU / authorized representative | TP-LINK Deutschland GmbH |
| Postal address | Am Trippelsberg 100, 40589 Dusseldorf, Germany |
| Electronic address |



