Switch TP-LINK TL-SF1016DS 16-port 10/100M Switch, 16 10/100M RJ45 ports, 1U 13-inch rack-mountable steel case
Switch TP-LINK TL-SF1016DS 16-port 10/100M Switch, 16 10/100M RJ45 ports, 1U 13-inch rack-mountable steel case
99,00 KM
2 MB, 16 x 10Base-T/100Base-TX (Ethernet/Fast Ethernet), 8K, TCP/IP
CSMA/CD, IEEE 802.3
IEEE 802.3u
IEEE 802.3x
IEEE 802.3i
Rasprodato
Nema na zalihi
Compare| Installed Buffer Memory Storage Capacity | 2 MB |
|---|---|
| Number of Ports | 16 x 10Base-T/100Base-TX (Ethernet/Fast Ethernet) |
| MAC Address Table Size | 8K |
| Network/Transport Protocol | TCP/IP <br/>CSMA/CD |
| Networking Compliant Standards | IEEE 802.3 <br/>IEEE 802.3u <br/>IEEE 802.3x <br/>IEEE 802.3i |
| Device Location | External |
| Mounting Capability | Desktop/Rackmount |
| Certifications | FCC, CE, RoHS |
| LAN | 16 (RJ-45) |
| Power Device Location | External |
| Dubina (mm) | 294 mm |
| Visina (mm) | 180 mm |
| Širina (mm) | 44 mm |
| Boja | Black |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 40 °C |
| Maximum Operating Humidity | 90 % |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Minimum Operating Humidity | 10 % |
| Jamstvo u Hrvatskoj | Yes |
| Jamstveni rok (mjeseci) | 36 month(s) |
| Validacija jamstva | Serial Number |
| Bruto težina (kg) | 1 kg |
| Količina u pakiranju | 1 |
| Količina u kutiji | 1 |
| Economic operator in EU / authorized representative | TP-LINK Deutschland GmbH |
| Postal address | Am Trippelsberg 100, 40589 Dusseldorf, Germany |
| Electronic address |
