Mercusys MR47BE BE9300 Tri-Band Wi-Fi 7 Router, 574 Mbps at 2.4 GHz + 2880 Mbps at 5 GHz + 5760 Mbps at 6 GHz, 6× External Antennas, 1× 2.5 Gbps WAN port + 3× 2.5 Gbps LAN ports, MLO, 4096-QAM, OFDMA, 300+ devices, Beamforming, WPA3, MU-MIMO
Mercusys MR47BE BE9300 Tri-Band Wi-Fi 7 Router, 574 Mbps at 2.4 GHz + 2880 Mbps at 5 GHz + 5760 Mbps at 6 GHz, 6× External Antennas, 1× 2.5 Gbps WAN port + 3× 2.5 Gbps LAN ports, MLO, 4096-QAM, OFDMA, 300+ devices, Beamforming, WPA3, MU-MIMO
239,00 KM
* Izračun je informativnog karaktera i realizuje sa MKO Mikrofin. Potrebna minimalna dokumentacija Lična karta, CIPS i dokaz o primanjima (Zadnji ček od penzije ili 3 platne liste)
Router, Wi-Fi + LAN, up to 2.5 Gbps RJ-45, IEEE 802.11be 6 GHz, up to 5760 Mbps
IEEE 802.11be 5 GHz, up to 2880 Mbps
IEEE 802.11be 2.4 GHz, up to 688 Mbps, WPA-PSK
WPA2-PSK
WPA3-SAE
Nema na zalihi
Compare| Network Device Type | Router |
|---|---|
| Data Link Protocol Supports (New) | Wi-Fi + LAN |
| WAN | 1 (RJ-45) |
| Wireless Networking | IEEE 802.11be 6 GHz, up to 5760 Mbps<br/>IEEE 802.11be 5 GHz, up to 2880 Mbps<br/>IEEE 802.11be 2.4 GHz, up to 688 Mbps |
| Encryption Algorithm | WPA-PSK <br/>WPA2-PSK <br/>WPA3-SAE |
| LAN | 3 (RJ-45) |
| Line Modulation Type | 4096QAM |
| Supported Networking Compliant Standards | IEEE 802.11a <br/>IEEE 802.11b <br/>IEEE 802.11g <br/>IEEE 802.11n Wi-Fi 4 <br/>IEEE 802.11ac Wi-Fi 5 <br/>IEEE 802.11ax Wi-Fi 6 <br/>IEEE 802.11be Wi-Fi 7 |
| Protocols (OSI Model) | PPPoE<br/>L2TP<br/>PPTP |
| Application Layer | DHCP <br/>UPnP |
| Firewall Functions and Protocols | SPI (Stateful Packet Inspection) <br/>NAT Support <br/>DMZ Support <br/>MAC address filtering |
| Router Features | Tri-Band <br/>DHCP Server <br/>Access Control |
| Antenna | External |
| Wireless LAN Antenna Quantity | 6 |
| Device Location | External |
| Built-in Devices | Reset Button<br/>WPS Button |
| Included Accessories | Power Adapter<br/>Quick Start Guide |
| Cable Included | LAN Cable |
| Power Device Location | External |
| Width (mm) | 258 mm |
| Height (mm) | 43.3 mm |
| Depth (mm) | 119 mm |
| External Color | Black |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 40 °C |
| Maximum Operating Humidity | 90 % |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Minimum Operating Humidity | 10 % |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 1 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 1 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 1 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.1 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.8 kg |
| Packs in Box | 1 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 6957939001391 |
