Mercusys 300Mbps Enhanced Wireless N Router, 4×10/100Mbps LAN ports, 1×10/100Mbps WAN port, 4 x 5dBi fixed omni directional antennas, WDS bridge, 2.4GHz guest network
Mercusys 300Mbps Enhanced Wireless N Router, 4×10/100Mbps LAN ports, 1×10/100Mbps WAN port, 4 x 5dBi fixed omni directional antennas, WDS bridge, 2.4GHz guest network
29,00 KM
Router/Range Extender/Access Point, Wi-Fi + LAN, 1 x WAN (up to 100 Mbps), IEEE 802.11b 2.4 GHz, up to 11 Mbps
IEEE 802.11g 2.4 GHz, up to 54 Mbps
IEEE 802.11n 2.4 GHz, up to 300 Mbps, 4 x Fast Ethernet/Ethernet (10Base-T/100Base-TX, up to 100 Mbps)
Nema na zalihi
Compare| Network Device Type | Router/Range Extender/Access Point |
|---|---|
| Data Link Protocol Supports (New) | Wi-Fi + LAN |
| External Connection Type | <b>1 x WAN (up to 100 Mbps)</b> |
| Wireless Networking | IEEE 802.11b 2.4 GHz, up to 11 Mbps<br/>IEEE 802.11g 2.4 GHz, up to 54 Mbps<br/>IEEE 802.11n 2.4 GHz, up to 300 Mbps |
| LAN | 4 (RJ-45) |
| Router Features | Wireless Distribution System (WDS) |
| Antenna | External |
| Wireless LAN Antenna Quantity | 4 |
| Device Location | External |
| Certifications | CE, RoHS |
| Included Accessories | Power Adapter<br/>Quick Start guide |
| Cable Included | LAN Cable |
| WAN | 1 (RJ-45) |
| Power Device Location | External |
| Width (mm) | 167 mm |
| Height (mm) | 33 mm |
| Depth (mm) | 118 mm |
| External Color | White |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 40 °C |
| Maximum Operating Humidity | 90 % |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Minimum Operating Humidity | 10 % |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.3 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.3 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 0.3 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.1 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.2 kg |
| Packs in Box | 1 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 6957939000424 |

