Since 1987, Kingston has been known for the highest quality memory products available. The company recognizes the important role memory plays in computing productivity and takes the necessary steps to guarantee a reliable memory product. All Kingston memory modules must perform properly to ensure maximum performance. Therefore, Kingston has developed an industry leading quality process to ensure that Kingston memory delivers superior quality, performance, and 100% compatibility with the computing system the module is designed for.
Kingston 256GB microSDXC Canvas Go Plus 170R A2 U3 V30 Card + ADP
49,00 KM
NAND Flash, Micro SDXC, 256 GB, 170 MB/s, 90 MB/s
Rasprodato
Nema na zalihi
Compare| Tehnologija memorije | NAND Flash |
|---|---|
| Format memorije | Micro SDXC |
| Kapacitet | 256 GB |
| Flash Memory Read Data Transfer Rate | 170 MB/s |
| Flash Memory Write Data Transfer Rate | 90 MB/s |
| Speed Class Rating | Class 10</br>UHS-I U3</br>Video Speed Class V30</br>Application Performance Class A2 |
| Max. radna temperatura | 85 °C |
| Min. radna temperatura okoline | -25 °C |
| Max. neradna temperatura | 85 °C |
| Min. neradna temperatura | -40 °C |
| Nominalni napon | 3.3 V |
| Boja | Crna |
| Fabrication Material | Plastic |
| Dodaci | SD Adapter |
| Širina (mm) | 101.6 mm |
| Visina (mm) | 114.3 mm |
| Dubina (mm) | 14.986 mm |
| Težina | 2.0003 g |
| Jamstvo u Hrvatskoj | Da |
| Jamstveni rok (mjeseci) | 99999 mjeseci(a) |
| Validacija jamstva | Serijski broj |
| Dužina (mm) | 5.588 mm |
| Bruto težina (kg) | 0.01 kg |
| Neto težina (kg) | 0.007 kg |
| Količina u pakiranju | 1 |
| Dužina kutije (mm) | 120.65 mm |
| Širina kutije (mm) | 114.3 mm |
| Visina kutije (mm) | 93.98 mm |
| Bruto težina kutije (kg) | 0.37 kg |
| Težina kartona | 0.05 kg |
| Težina plastike | 0.05 kg |
| Količina u kutiji | 25 |
| Vrsta pakiranja | Maloprodajno |
| EAN kod | 740617301250 |


