10/100/1000 Mbps RJ45 to 1000 Mbps Single-mode SC WDM Bi-Directional Fiber ConverterPORT: 1× Gigabit SC Port, 1× Gigabit RJ45 Port (Auto MDI/MDIX)SPEC: Full-duplex, Tx:1310 nm, Rx:1550 nm, Up to 2 km, Chassis TL-FC1420 Rack-mountable
10/100/1000 Mbps RJ45 to 1000 Mbps Single-mode SC WDM Bi-Directional Fiber ConverterPORT: 1× Gigabit SC Port, 1× Gigabit RJ45 Port (Auto MDI/MDIX)SPEC: Full-duplex, Tx:1310 nm, Rx:1550 nm, Up to 2 km, Chassis TL-FC1420 Rack-mountable
49,00 KM
Activity Status, 10 °C, 50 %, 0 %, 94.5 mm
Rasprodato
Nema na zalihi
Compare| Status Indicator | Activity Status |
|---|---|
| Minimum Operating Ambient Temperature | 10 °C |
| Maximum Operating Humidity | 50 % |
| Minimum Operating Humidity | 0 % |
| Width (mm) | 94.5 mm |
| Data Transmission | Full Duplex |
| Local Area Network Architecture | 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T |
| Maximum Distance Range | 2 km |
| Depth (mm) | 73 mm |
| Height (mm) | 27 mm |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 90 °C |
| Networking Compliant Standards | IEEE 802.3 <br/>IEEE 802.3ab <br/>IEEE 802.3u <br/>IEEE 802.3x <br/>IEEE 802.3z <br/>IEEE 802.3i |
| Networking Features | Auto-Negotiation <br/>MDI/MDI-X switch |
| Optical Wave Length | 1550 nm |
| Abbreviated Description | EnglishGigabit WDM Media ConverterEnglish |
| Fiber Channel External Interface Connector Type | SC Single-Mode |
| LAN Interface Quantity | 1 |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 36 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Length (mm) | 204 mm |
| Pack Width (mm) | 165 mm |
| Pack Height (mm) | 65 mm |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.37 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.15 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Length (mm) | 515 mm |
| Box Width (mm) | 430 mm |
| Box Height (mm) | 345 mm |
| Box Weight Brutto (kg) | 12.4 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.7 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.7 kg |
| Packs in Box | 30 |
| Package Type | Retail |
| Economic operator in EU / authorized representative | TP-LINK Deutschland GmbH |
| Postal address | Am Trippelsberg 100, 40589 Dusseldorf, Germany |
| Electronic address |
